Wetenschappelijk beoordelaar Milieu | 32-36 uur | Ede

Het Ctgb staat voor deskundige en wetenschappelijk verantwoorde beoordeling van gewasbeschermingsmiddelen en biociden binnen de kaders van Europese en nationale wetgeving. We dragen daarmee bij aan een verantwoord gebruik van deze middelen op nationaal en Europees niveau, met het oog op de veiligheid van mens, dier en milieu.

Functie-omschrijving

Hoe? Door onze kennis in te zetten bij het ontwerp en de uitvoering van het toelatingsproces en toetsingskaders in Nederland en Europa. We zien een positie bij de Europese top (inhoudelijk en procesmatig) van toelatingsautoriteiten als een waarborg voor blijvende invloed op het nationale en Europese toelatingsproces.

Als ambitieuze en groeiende organisatie streven wij naar een hoge kwaliteit en optimaliseren wij continu het toelatingsproces. Helpt jouw deskundigheid ons hierbij verder?

Onze uitdaging voor jou…

Als Wetenschappelijk Beoordelaar Milieu – Fate (verspreiding en gedrag van chemische stoffen of micro-organismen in het milieu) maak je onderdeel uit van de afdeling Wetenschappelijke beoordeling en advisering (Wba). Je werkt samen met andere wetenschappelijk beoordelaars en draagt zorg voor de wetenschappelijke onderbouwing van de besluitvorming door het College over aanvragen tot toelating van chemische en biologische gewasbeschermingsmiddelen of biociden in nationaal en Europees kader.

Je treedt zowel intern als extern op als expert en adviseur op jouw expertisegebied.

Je bent verantwoordelijk voor het:

 • Opstellen van advies en beoordelingsrapporten binnen het expertisegebied Milieu – Fate.
 • Ontwikkelen en onderhouden van relevante kennis.
 • Inhoudelijk beoordelen van bezwaar- en beroepszaken.
 • Vanuit je expertisegebied adviseren over beleid.
 • Vertalen van wijzigingen in wet- en regelgeving naar concrete aanpassingen of vernieuwingen van interne werkwijzen en systemen.

Om invulling te kunnen geven aan deze uitdaging doorloop je een intensief inwerktraject.

Waardoor…

 • Je bewaakt de onafhankelijkheid en transparantie van de onderbouwing van de besluitvorming.
 • Je bent je bewust van de diversiteit en de complexiteit van het beoordelingsproces en houdt hierin rolvastheid en consistentie scherp in het oog.
 • Je anticipeert op (internationale) ontwikkelingen.
 • Kwaliteit is het uitgangspunt bij de advisering en voorbereiding van de besluitvorming. Uiteraard zorg je voor goede communicatie intern en extern.
 • Als team zijn we verantwoordelijk voor de beoordelingsrapporten, dit vraagt van jou flexibiliteit en teamgevoel.

Waarmee…

Om een goede invulling aan deze functie te geven, heb je het volgende nodig:

 • Academisch werk- en denkniveau of een HBO-opleiding aangevuld met aantoonbare meerjarige werkervaring op WO niveau.
 • Aantoonbare werkervaring op het expertisegebied Milieu – Fate.
 • Goede beheersing van de Nederlandse taal (Niveau B1 vereist).
 • Goede beheersing van de Engelse taal (in woord en geschrift)
 • Gevoel voor belangen van alle betrokken partijen.
 • Communicatieve- en sociale vaardigheden als natuurlijke eigenschappen.
 • Ervaring met risicobeoordeling is een pré.

Waarvoor…

Je kunt van ons een stimulerende en uitdagende werkomgeving verwachten in een organisatie met een belangrijke maatschappelijke betekenis. Er heerst een informele en professionele werksfeer. Persoonlijke en professionele ontwikkeling staan bij ons hoog in het vaandel. Er is voldoende ruimte voor het volgen van opleidingen en deelname aan (internationale) conferenties zodat je je verder kunt bekwamen in het vakgebied. Hybride werken zal de standaard zijn waarbij je thuis- en op kantoor werken afwisselt.

Uiteraard krijg je goede arbeidsvoorwaarden welke geregeld zijn in de Cao Rijk met een salaris conform schaal 10/11 (min € 2.811,89 /max. € 5.139,78 van de Cao Rijk, pensioenopbouw volgens het ABP en een individueel keuzebudget van 16,37%.

Wanneer…

Je kunt solliciteren vóór 10 januari 2021.

De eerste gesprekken zijn gepland op 18 januari a.s. Gezien de huidige situatie rondom de Corona/Covid-19 maatregelen informeren wij kandidaten of de gesprekken in ons kantoor of digitaal via Webex plaatsvinden.

Voor inhoudelijke informatie kun je contact opnemen met dhr. ir. Maarten Klunder (Teamleider Milieu) telefoonnummer 0317?471810. Je kunt je motivatiebrief (in het Nederlands) en CV sturen via de ‘Solliciteer‘ button o.v.v: vacature 21121615 Milieu – Fate.

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

You may also like...

Reacties gesloten.