(Senior) Beleidsadviseur Bodem | 38-40 uur | Flevoland

Wil jij werken als (senior) beleidsadviseur met de bestuurders binnen de provincie Flevoland op het gebied van bodem, ondergrond? Heb jij ervaring als projectleider, kennis en/of ervaring met de Omgevingswet en werk jij graag samen met anderen? Dan zoeken wij jou!

Functie-omschrijving

Als (senior) beleidsadviseur bodem ben je, met het team Milieu, onderdeel van de afdeling Strategie & Beleid (SenB) van provincie Flevoland. De afdeling SenB bestaat uit ongeveer 130 deskundige en enthousiaste medewerkers. Bij deze afdeling komt het beleid rond de provinciale kerntaken bij elkaar. De afdeling bestaat uit verschillende teams, daarbij heeft elk team een eigen beleidsterrein. De beleidsterreinen: Ruimte, Water, Milieu, Energie & Klimaat, Natuur & Landschap, Recreatie en Toerisme, Sport, Cultuur, Kunst, Samenleving, Economie, Landbouw, Landelijk Gebied, Circulair, OV en Mobiliteit.

Het team Milieu bestaat uit 9 collega’s en houdt zich bezig met beleid ten aanzien van de fysieke leefomgeving. Het gaat hier om het opstellen en uitvoeren van beleid ten aanzien van bodem, lucht en geluid. Ook aspecten van verschillende fasen uit de beleidscyclus, zoals VTH, m.e.r. – rapportages en interbestuurlijk toezicht (IBT) worden behartigd door het team Milieu.

Jouw toekomstige baan als (Senior) Beleidsadviseur Bodem?

Als (senior) beleidsadviseur bodem ben je breed inzetbaar op alle dossiers die spelen op het gebied van bodem en ondergrond. Je werk in een politiek-bestuurlijke omgeving en ben in staat proactief kansen of knelpunten ten aanzien van dit beleid te signaleren en zo je (bestuurlijke) omgeving te informeren. Je werkt daarbij nauw samen met collega’s op de afdeling (waaronder de teams water, ruimtelijke ordening en duurzame energie) en met de Omgevingsdienst Flevoland, Gooi en Vechtstreek. Hier is onder andere de uitvoering van bodem- en grondwatertaken van de provincie bij betrokken. Jouw belangrijkste taken als (senior) beleidsadviseur bodem zijn:

 • Beleidsontwikkeling en -doorwerking van bodem- en grondwaterkwaliteit onder de Omgevingswet, ook in relatie tot het wegvallen van de Wet bodembescherming;
 • Beleidsontwikkeling en -doorwerking ter bevordering van duurzaam gebruik van de ondergrond, waaronder bodemenergie en geothermie;
 • Regisseren en stimuleren van regionale samenwerking binnen Flevoland, ook voor de Omgevingswet (kennisinfrastructuur, werkafspraken, overdracht bodemtaken naar gemeenten, enzovoorts);
 • Inzetten van je uitgebreide netwerk om vroegtijdig landelijke ontwikkelingen te signaleren die relevant zijn voor de ontwikkeling van het beleid van bodem, ondergrond en grondwater. Denk ook aan opkomende stoffen, zeer zorgwekkende stoffen (ZZS), zoals PFAS;
 • Je bent het provinciale aanspreekpunt voor de Omgevingsdienst Flevoland, Gooi en Vechtstreek voor de uitvoering van bodem- en grondwaterkwaliteitstaken die zij namens de provincie uitvoeren;
 • Je begeleidt een junior beleidsadviseur bodem/ trainee. 

Wat breng je mee?

 • Je hebt een afgeronde HBO of academische opleiding (bij voorkeur op het terrein van bodem, geologie of aardwetenschappen);
 • Je hebt ruime werkervaring als (beleids)adviseur binnen het onderwerp bodem en ondergrond en bij voorkeur binnen een politiek-bestuurlijke omgeving;
 • Je hebt inhoudelijke kennis van de verschuiving die er plaatsvindt voor bodem- en grondwaterbeleid door de Omgevingswet;
 • Bij voorkeur heb je ervaring als opdrachtgever naar marktpartijen en/of omgevingsdienst.

Als persoon ben jij:

 • Gericht op de samenwerking en leg jij makkelijk verbindingen met andere afdelingen of met andere organisaties;
 • Analytisch en snel in staat complexe vraagstukken te doorgronden;
 • Doortastend en ondernemend, je hebt een proactieve houding;
 • Je bewust van je omgeving en het speelveld waarin je je bevindt. 

Wat bieden wij jou?

 • Een salaris van minimaal € 3.598,96 en maximaal € 5.119,70 (schaal 11) bruto per maand bij een 36-urige werkweek, afhankelijk van ervaring en opleiding;
 • Uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden. Je krijgt een Individueel Keuze Budget van ruim 22% boven op je maandelijkse salaris. Daarmee kun je bijvoorbeeld extra vakantiedagen kopen. Ook krijg je een goede pensioenregeling, een laptop van de zaak en een NS Business Card;
 • Een persoonlijk opleidingsbudget van € 5.000;
 • Een dienstverband voor 1 jaar met bij goed functioneren zicht op een vaste aanstelling;
 • Een werkplek op 2 minuten lopen van station Lelystad en de mogelijkheid om thuis te werken met bijbehorende (ergonomische) thuiswerkmiddelen.

Meer informatie en reageren

Wil jij jouw talenten graag inzetten bij provincie Flevoland? Reageer dan vóór 17 januari 2022 via de sollicitatiebutton. Wil je meer weten over deze vacature, dan kun je contact opnemen met Jos Boomsma, adviseur recruitment, via jos.boomsma@flevoland.nl.

Acquisitie stellen we niet op prijs

You may also like...

Reacties gesloten.