Jurist Toezicht en Handhaving | 36 uur | Terneuzen

Wil jij je elke dag inzetten voor een schoon en veilig Zeeland? Dat kan bij RUD Zeeland! Wij zoeken een nieuwe collega met passie voor het vakgebied en voldoende kennis en ervaring om direct aan de slag te gaan.

Functie-omschrijving

De afdeling Toezicht en Handhaving is verantwoordelijk voor het houden van toezicht bij ongeveer 10.000 bedrijven in de provincie Zeeland. Dit voeren wij uit aan de hand van een risicoanalyse en een vijfjarenplanning. Op basis van de analyse worden bedrijven met een vaste frequentie gecontroleerd. Als het nodig is, treden wij ook handhavend op.

Wat ga je doen?

Je hoofdtaak is het juridisch adviseren van toezichthouders en handhavers en het Managementteam over juridische handhavingsprocedures Wabo en andere wetgeving op het gebied van onder andere natuur, zwemwater, asbest, vuurwerk, Wet openbaarheid van bestuur. Daarnaast bestaan je werkzaamheden onder andere uit:

 • Je stelt handhavingsbesluiten op waaronder last onder dwangsom/bestuursdwang, invorderingsbeschikking en besluiten op verzoeken tot handhaving.
 • Je vertegenwoordigt de bevoegde gezagen bij bezwaar- en (hoger) beroepsprocedures en verzoeken om voorlopige voorzieningen en zorgt voor verweerschriften en overige correspondentie met gerechtelijke instanties.
 • Je bent de juridische vraagbaak voor onder andere Wabo/Activiteitenbesluit, overige wet- en regelgeving op het werkterrein, Wob en Algemene wet bestuursrecht voor de collega’s.
 • Je houdt nieuwe en gewijzigde wetgeving en jurisprudentie goed in de gaten en stelt anderen hiervan op de hoogte.

Wie ben jij?

 • Je hebt een afgeronde juridische hbo-/wo-opleiding.
 • Je hebt ervaring in het juridisch vakgebied (toezicht en handhaving) en met milieu- en andere wetgeving op het werkterrein.
 • Het is een pre als je kennis hebt van de Omgevingswet en affiniteit hebt met strafrecht.
 • Je bent een gedreven en overtuigde collega die ook bij de bezwaarcommissie, rechtbank en Raad van State zijn/haar mannetje durft te staan.
 • Je bent analytisch, nauwkeurig, probleemoplossend en weet hoofd- en bijzaken goed te onderscheiden.
 • Je zet je bestuurlijke sensitiviteit op de juiste wijze in.
 • Je bent handig met digitale (zaak)systemen.
 • Je hebt goede communicatieve vaardigheden, zowel mondeling als schriftelijk.

Wat bieden wij?

Een functie bij een relatief jonge organisatie, die nog volop in ontwikkeling is. Er heerst een informele sfeer en de lijnen tussen de medewerkers zijn kort. Wij bieden een uitstekende werk/privé balans dankzij flexibele werktijden en plaats- en tijdsonafhankelijk werken. Dit betekent dat de indeling van de werktijden en de plaats waar je het bureauwerk verricht grotendeels kan worden afgestemd op je persoonlijke situatie.

Je krijgt:

 • Een salaris van maximaal € 5.119,70 bruto per maand bij een 36-urige werkweek (salarisschaal 11, cao provincies). Je beginsalaris is afhankelijk van je opleiding en werkervaring. Afhankelijk hiervan kan het aanvangssalaris in een aanloopschaal zijn.
 • Een Individueel Keuzebudget van 22,37% van je bruto jaarsalaris.
 • Een vergoeding voor woon-werkverkeer en een T-tag voor de Westerscheldetunnel.
 • Een uitdagende functie waarbij je mogelijkheden hebt om je verder te ontwikkelen.
 • Een arbeidsovereenkomst voor de duur van 1 jaar die we bij goed functioneren omzetten naar een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd.

Informatie en solliciteren

Ben je enthousiast geworden? Wij ontvangen graag je motivatie en cv via het sollicitatieformulier.

Voor meer informatie over deze vacature kun je contact opnemen met Marcel den Boer, team accounthouder van de afdeling Toezicht en Handhaving. Hij is bereikbaar op telefoonnummer 06-51200016 of per mail: mjk.denboer@rud-zeeland.nl. Kijk voor meer informatie over onze organisatie op rud-zeeland.nl/over-ons/werken-bij.

Reageren kan tot en met 7 maart 2022.

We stellen deze vacature gelijk in- en extern open.

Acquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.

You may also like...

Reacties gesloten.