Medewerker Toezicht en Handhaving Wet natuurbescherming | 32-36 uur | Den Haag

Als medewerker toezicht en handhaving beoordeel je of de Wet natuurbescherming wordt overtreden bij (grote) infrastructurele projecten. Je doet dit zowel intern als op locatie waarbij je handhavend kunt optreden. Hierbij pas je een breed palet aan bestuursrechtelijke handhavingsmiddelen toe. Je gaat aan de slag als toezichthouder en handhaver soortenbescherming en wordt daarbij ingezet op verschillende onderwerpen, zoals; ruimtelijke ingrepen, houtopstanden, gedragscodes. Een ander onderdeel van je takenpakket is handhaving en toezicht op de wet- en regelgeving over invasieve uitheemse soorten. Hiermee draag jij bij aan de opgave van RVO.nl; het beschermen van inheemse dier- en plantensoorten, ecosystemen en biodiversiteit.

Functie-omschrijving

Wat ga je doen?

 • Je behandelt handhavingsdossiers op de onderwerpen ruimtelijke ingrepen, houtopstanden en gedragscodes.
 • In het kader van toezicht en handhaving breng je gemiddels 1 à 2 keer per maand (on)aangekondigd bezoeken aan infrastructurele projecten door heel Nederland. Je bereidt het bezoek voor, legt een bezoek ter plaatse af en zorgt voor de verslaglegging en verdere afhandeling van dossiers (en voert waar nodig hercontroles uit).
 • Je treedt in overleg met initiatiefnemers en eventueel belanghebbenden in het kader van lopende handhavingsdossiers en geeft voorlichting over de Wet natuurbescherming.
 • Intern heb je korte lijntjes met onze ecologen en juristen om gezamenlijk te bepalen welke stappen in een dossier gezet moeten worden.
 • Je verricht tevens collegiale handhavingstoetsen op de door RVO.nl af te geven ontheffingen. Deze toets kan eraan bijdragen dat ontheffingen beter uitvoerbaar zijn en worden nageleefd door initiatiefnemers, waardoor overtredingen van de Wnb worden voorkomen.
 • Je beoordeelt samen met onze ecologen steekproefsgewijs de ecologische werkprotocollen van projecten.
 • In samenwerking met collega’s, handhavings- en ketenpartners behandel je handhavingsdossiers en hou je toezicht op de wet- en regelving over invasieve uitheemse soorten. Je beoordeelt of er sprake is van een overtreding en bepaalt welke maatregelen ingezet worden om de overtreding te stoppen/toekomstige overtredingen te voorkomen. Je onderhoudt hierbij contacten met diverse doelgroepen en betrokkenen. Je neemt daarnaast deel aan voorlichtingsactiviteiten om naleving van de wet- en regelgeving te verhogen.

Functie-eisen

Je werkt zorgvuldig en met oog voor detail, want soms luistert het beoordelen zeer nauw. Als beoordelaar moet je je kunnen, en ook willen, verdiepen in de desbetreffende wet- en regelgeving. Ook heb je vaak meerdere dossiers tegelijk lopen, dus je bent een goede planner die niet snel het overzicht verliest. Je nieuwsgierigheid helpt je om jezelf steeds (verder) te ontwikkelen en dat combineer je met een flexibele instelling.

Daarnaast heb je:

 • Een afgeronde HBO- of WO-opleiding in de richting van Bos- en natuurbeheer, ecologie, biologie of vergelijkbaar.
 • Relevante en actuele kennis van wet- en regelgeving, zoals de Wet natuurbescherming, de Algemene wet bestuursrecht en de Europese Verordening over invasieve uitheemse soorten.
 • Relevante werkervaring binnen een soortgelijke functie.
 • Affiniteit met- en/of kennis van ruimtelijke ordening, civiele techniek, landinrichting, ruimtelijke inrichting of anderszins is een pré.
 • Rijbewijs B is een pré.

Competenties:

 • Oordeelsvorming
 • Integriteit
 • Resultaatgerichtheid
 • Samenwerken
 • Analytisch vermogen
 • Stressbestendig

Arbeidsvoorwaarden

 • Salarisniveau: schaal 9
 • Maandsalaris: Min €2.881 – Max. €4.070 (bruto)
 • Dienstverband: Arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd
 • Contractduur: 2 jaar (met de mogelijkheid tot verleniging)
 • Minimaal aantal uren per week: 32
 • Maximaal aantal uren per week: 36

Overige arbeidsvoorwaarden

Naast het salaris ontvang je een Individueel Keuzebudget (IKB). Het IKB bestaat uit geld (16,37% van je bruto jaarsalaris) en tijd. Met het IKB maak jij de keuzes die bij jou passen en kun je een deel van je arbeidsvoorwaarden zelf samenstellen. Je kunt er bijvoorbeeld voor kiezen om een deel van je maandinkomen te laten uitbetalen wanneer jij dat wenst. Ook kun je dit budget omzetten in verlof en andersom of besteden aan fiscaal vriendelijke doelen. De Rijksoverheid hecht sterk aan persoonlijke groei en loopbaanontwikkeling en biedt daarvoor tal van mogelijkheden. Tot de secundaire arbeidsvoorwaarden behoren onder meer verschillende studiefaciliteiten, bedrijfsfitness, volledige vergoeding van je OV-reiskosten woon-werkverkeer en gedeeltelijk betaald ouderschapsverlof.

Bijzonderheden

Bij RVO willen we zoveel mogelijk plaatsonafhankelijk werken. Dit betekent dat je als uitgangspunt vanaf iedere locatie je werk kunt doen (vanuit huis, op een andere locatie en/of op kantoor). RVO verwacht van jou wel dat je bereid bent om naar kantoor te komen wanneer dit nodig is voor de uitvoering van je werk. Wij verwachten dat je in deze functie gemiddeld 1 dag per week op de RVO-vestiging in Den Haag wordt verwacht.

Na sluitingsdatum zal de vacaturetekst en de gegevens van de vacaturehouder online niet meer zichtbaar zijn. Om te voorkomen dat je deze moet opvragen, verzoeken wij je de vacaturetekst te downloaden en te bewaren.

Solliciteren?

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) nodigt je uit op hun site te solliciteren. Via onderstaande knop verlaat je deze site ga je direct naar het sollicitatieformulier. Het Rijk hecht waarde aan een diverse en inclusieve organisatie. Werken in divers samengestelde teams maakt ons effectiever, innovatiever en het werk leuker. Eenieder wordt daarom uitgenodigd te solliciteren.

You may also like...

Reacties gesloten.