Regisseur Grondstoffen en Circulaire economie | 36 uur | Doorn – Hybride

Help jij een duurzamere en circulaire toekomst te realiseren in onze gemeente? Neem het voortouw bij de realisatie van onze circulaire ambities!

Het programma duurzaamheid (Samen Duurzaam Doen) is in september 2023 vastgesteld. Eén van de ambities is om toe te werken naar een circulaire economie. Collega’s die zich bezig houden met Groen, Stedelijk Water, Klimaat, Ondergrondse Infra, Civiel, Mobiliteit en Afval voelen de urgentie om dit op te pakken. Aan jou de taak om hen hierbij te helpen en de circulaire doelstelling ook te vertalen naar onze interne bedrijfsvoering en het onderhoud van de openbare ruimte. Een belangrijk speerpunt is grondstoffen efficiënt gebruiken: afval bestaat niet als grondstoffen opnieuw gebruikt kunnen worden. Als beheerregisseur heb je een belangrijke rol bij de realisatie van onze duurzame ambities.

Functie-omschrijving

Huishoudelijk afval minimaliseren en hergebruik van grondstoffen maximaliseren, daarop richt jij je als beheerregisseur. Het afvalbeleid loopt in 2024 af en is aan vernieuwing toe. Waar voorheen de nadruk lag op afvalstromen goed beheren, verschuift de focus naar circulariteit bevorderen. Het nieuwe afvalbeleid dat jij opstelt, geeft hier voor onze gemeente invulling aan. In 2025 wordt een prijsprikkel (Diftar) ingevoerd om reductie van restafval te stimuleren. Zowel voor de voorbereiding, die al loopt, als voor de implementatie vanaf 2025 ben jij de ambtelijk opdrachtgever.

 • Je bent verantwoordelijk voor het beleid rondom de inzameling en verwerking van huishoudelijk afval. Binnen de vakgroep afval gaan beleid en uitvoering hand in hand; samen werk je aan de realisatie van de beoogde resultaten in de praktijk. Bij zwerfafval voorkomen, breng je met de collega’s de aanpak en samenwerking met inwoners en organisaties naar een hoger niveau
 • Vanuit Buitenruimte ben je de schakel tussen het college, de raad en je collega’s uit de teams Beleid en Advies, Beheer en Onderhoud en het programmateam Duurzaamheid. Je regisseert de activiteiten binnen jouw eigen vakgroep en stemt af met collega-regisseurs, de themamanager en de wethouder
 • Je draagt zorg voor de communicatie en participatie met inwoners
 • Je stelt college- en raadsvoorstellen op, levert een bijdrage aan P&C-producten (de begroting, kadernota en bestuursrapportages) en bent verantwoordelijk voor privacy- en andere juridische aspecten met betrekking tot afvalinzameling en -verwerking
 • Je bent de contactpersoon voor de gemeenschappelijk regeling AVU (AfvalVerwerking Utrecht)
 • Je houdt de ontwikkelingen op gebied van (zwerf-)afval bij (wet- en regelgeving, nationaal en Europees beleid en technologische ontwikkelingen) en speelt daar pro-actief op in
 • Je stimuleert (kennis)ontwikkeling binnen het thema en binnen de rest van onze organisatie
 • Je denkt mee hoe de inwoners hun afval beter kunnen scheiden en hoe ze op de milieustraat hun waardevolle grondstofstromen een goede bestemming kunnen geven
 • Je onderzoekt de richting en het gewenste tempo om binnen de bedrijfsvoering van Buitenruimte de circulaire doelen te bereiken en initieert en ondersteunt concrete acties, bijvoorbeeld bij inkoop, kennisontwikkeling en samenwerking tussen de vakgroepen
 • Je benut de koppelkansen tussen circulaire economie en klimaatadaptatie, een gezonde en fysieke leefomgeving en natuur en biodiversiteit

Dit ben jij

Dankzij jouw praktische handvatten beschikt onze gemeente over de juiste informatie om onze circulaire doelen te behalen. Met je brede en innovatieve blik ben je in staat om verschillende disciplines met elkaar te verbinden. Jij ziet kansen en bent de stimulator om je collega’s in dit vakgebied op een hoger niveau te brengen. Jouw ervaring, kennis en netwerk vormen een mooie basis om dit beleid vorm te geven.

 • Je beschikt minimaal over HBO+ werk- en denkniveau en over voldoende relevante werkervaring (minimaal 5 jaar) op het gebied van afval en circulariteit in de openbare ruimte als coördinator of regisseur
 • Je hebt ervaring met en/of kennis van duurzame transitieprocessen
 • Je bent in staat om op bestuurlijk en politiek niveau te schakelen
 • Je hebt sterke schriftelijke communicatievaardigheden
 • Je bent in staat om vanuit verschillende invalshoeken de materie aan te vliegen
 • Je bent een teamspeler die als motivator samenwerking zoekt en ondersteunt

Dit bieden wij

Een gevarieerde en uitdagende baan in een prachtige, groene omgeving met enthousiaste collega’s en de volgende arbeidsvoorwaarden:

 • Je begint met een jaarcontract met uitzicht op een vast dienstverband
 • Mogelijkheden tot doorgroeien in de organisatie
 • Het brutosalaris wordt afgestemd op jouw kennis en ervaring en bedraagt maximaal € 5.997 (functieschaal 11) op basis van een 36-urige werkweek
 • Een Individueel Keuzebudget (IKB) van 17,05%, dat je kunt laten betalen of besteden aan extra verlof, training of opleiding en aanvulling op je reiskosten
 • Maatschappelijk relevant werk, aandacht voor werk-privé-balans, volop faciliteiten om hybride te werken, een goede pensioenregeling etc.: lees de zeven pluspunten waarom je graag bij ons wilt komen werken

Solliciteer nu

Reageer uiterlijk 25 februari via de sollicitatiebutton. Zijn we enthousiast over je profiel dan nemen wij meteen contact met je op.

Heb je nog vragen of wil je vrijblijvend meer informatie? Bel voor vragen over de procedure met Carlijn Mutgeert, Recruiter, 06 55 90 67 99. Voor vragen over de functie bel je met Willemijn Bonnier, Teamleider Beheer, 06 28 24 23 10.

Het opvragen van referenties of een online screening kunnen deel uitmaken van het sollicitatieproces.

Acquisitie n.a.v. deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

You may also like...

Reacties zijn gesloten.